Kolejny sukces! dr inż. Dawid Wojcieszak otrzymał projekt Miniatura w konkursie NCN

19-11-2021

Dr inż. Dawid Wojcieszak z Katedry Inżynierii Biosystemów jest kolejnym młodym naukowcem na Wydziale, który uzyskał projekt w konkursie Miniatura organizowanym przez Narodowe Centrum Nauki!!

Poniżej kilka szczegółów dotyczących uzyskanego projektu badawczego:

Tytuł projektu: „Wpływ wzorca wczesności odmian i procesu ekstruzji na właściwości chemiczne organów kukurydzy”

Przyznane środki: 37 510,00 zł

Działanie naukowe obejmuje dwa obszary. Pierwszy, to określenie wpływu wzorca wczesności FAO odmian na właściwości chemiczne organów roślin kukurydzy. Drugi obszar, to weryfikacja wpływu procesu ekstruzji na zmiany właściwości chemicznych i wartość energetyczną łodyg, liści, rdzeni kolb i liści okrywowych kukurydzy.

dr inż. Dawid Wojcieszak

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!