Pan dr hab. inż. Tomasz Dysarz został powołany do prestiżowego Komitetu Technicznego ds. Zarządzania Ryzykiem Powodziowym (IAHR).

07-07-2022

Miło nam poinformować, że do prestiżowego Komitetu Technicznego ds. Zarządzania Ryzykiem Powodziowym (Flood Risk Management Technical Committee) IAHR został w czerwcu powołany dr hab.inż Tomasz Dysarz. IAHR (The International Association for Hydro-Environment Engineering and Research) to założona w 1935 roku, światowa organizacja inżynierów – hydrotechników zrzeszająca specjalistów pracujących w dziedzinach związanych z hydrauliką i hydrologią. Zakres działań IAHR obejmuje hydraulikę rzeczną i morską, rozwój zasobów wodnych, ekohydraulikę, hydroinformatykę oraz kształcenie i szkolenia specjalistyczne w tych dziedzinach. IAHR stymuluje i promuje zarówno badania podstawowe, jak i rozwiązania aplikacyjne, a tym samym stara się przyczynić do zrównoważonego rozwoju, optymalizacji zarządzania światowymi zasobami wodnymi.
Zarządzanie ryzykiem powodziowym w aspekcie zmian zagospodarowania przestrzennego, rozwoju miast i zmian klimatycznych jest tematem ogniskującym aktualnie zainteresowanie zarówno ze strony administracji państwowej, samorządów, mieszkańców oraz fachowców – hydrotechników.

Panu dr hab.inż Tomaszowi Dysarzowi z Kat. Inżynierii Wodnej i Sanitarnej serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!