Podsumowanie wyjazdu szkoleniowego – zbiornik Jeziorsko

W dniu 23 listopada 2022 odbył się kolejny wyjazd szkoleniowy zorganizowany przez Koło Naukowe Inżynierów Środowiska oraz Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Wodnych i Melioracyjnych – Zarząd Oddziału w Poznaniu. Tym razem mieliśmy okazję zobaczyć jeden z najważniejszych obiektów hydrotechnicznych na rzece Warcie – zbiornik Jeziorsko. Przed zwiedzaniem samego obiektu wzięliśmy udział w prelekcji dotyczącej funkcjonowania zbiornika oraz przeprowadzonych, a także planowanych robót remontowych, którą wygłosili: dr inż. Michał Wierzbicki z Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej, mgr inż. Marcin Pawłowski – przedstawiciel biura projektowego Biprowodmel Sp. z o.o. oraz kierownik zbiornika wodnego Jeziorsko – mgr inż. Piotr Jóźwiak. Oprócz zbiornika i zapory mieliśmy również okazję zwiedzić budynek Elektrowni Wodnej Jeziorsko, o której działaniu opowiedział nam kierownik elektrowni Pan mgr inż. Arkadiusz Tomczyk. Wyjazd po raz kolejny cieszył się dużym zainteresowaniem wśród studentów naszego Wydziału.

Już teraz serdecznie zapraszamy do udziału w kolejnych wyjazdach szkoleniowych, o których organizacji na pewno będziemy na bieżąco informować!