W dniach 7-11 kwietnia 2025 r. w ramach programu Erasmus+ gościliśmy na Wydziale Inżynierii Środowiska i Inżynierii Mechanicznej UPP delegację z University of Prishtina, którą reprezentowali: Dziekan Wydziału Inżynierii Lądowej - prof.
Serdecznie zachęcamy studentów naszego wydziału do uczestnictwa w Blended Intensive Programme "Water resources and sustainable water management" organizowanego w ramach programu Erasmus+.
Intensywne działania pracowników Pracowni Bioklimatologii poskutkowały udziałem w kolejnym projekcie badawczym, którego głównym celem jest dalszy rozwój infrastruktury badawczej ACTRIS w Polsce (znaczna część infrastruktury została sfinansowana ze środków uzyskanych w ramach programu POIR 4.2, którego UPP również był partnerem).
W dniu 11.04.2025 r. pracownicy Wydziału Inżynierii Środowiska i Inżynierii Mechanicznej Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu wzięli udział w konferencji pt. „Ochrona jezior kórnickich”, zorganizowanej przez Stowarzyszenie Jeziora Kórnickie.
Na Wydziale Inżynierii Środowiska i Inżynierii Mechanicznej Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu 10 kwietnia 2025 r. odbyło się seminarium pt. „Dobra energia, lepsza przyszłość”.
Z żalem informujemy, że 5 kwietnia 2025 roku zmarł mgr inż. Adam Woźniak, wieloletni nauczyciel i dyrektor Technikum Melioracji Wodnych i Inżynierii Środowiska. Pan mgr inż.
ACTRIS (ang. Aerosol, Clouds and Trace Gases Research Infrastructure) stanowi jeden z najważniejszych elementów europejskiej infrastruktury służącej do badań atmosfery i środowiska.
Kolejne spotkanie z praktyką studentów drugiego stopnia, II roku GP, tym razem odbyło się w Wielkopolskim Parku Narodowym oraz w Nadleśnictwie Babki. Zajęcia w ramach przedmiotu „Rynek i wycena nieruchomości rolnych i leśnychˮ, prowadzone przez prof. UPP dr. hab. inż. Adama Zydronia oraz dr. inż.
Z przyjemnością informujemy, że na portalu LM.pl ukazał się artykuł opisujący wyniki badań prowadzonych przez dr. Michała Brzozowskiego w ramach projektu NCN SONATINA pt.