Wizyta Profesora Atilgana z Turcji: Współpraca, Wymiana Wiedzy i Polska Gościnność

Profesor Atilgan podczas wykładu. W tle wyświetlana jest prezentacja.

W dniach 3-30.03.2024 roku na naszym wydziale gościliśmy Profesora Atilgan Atilgan z Alanya Alaaddin Keykubat University (Turcja). W czasie swojego pobytu Profesor przeprowadził 60 godzin zajęć dydaktycznych dla studentów z przedmiotów takich jak m.in.: "Environmental impact assessment"; "Climate change and its consequences"; "Contemporary problems of land management"; "Recent advances in environmental engineering". Zajęcia odbyły się w ramach pięciu różnych kierunków studiów realizowanych na Wydziale Inżynierii Środowiska i Inżynierii Mechanicznej. Co więcej podczas spotkań ze studentami Profesor przedstawił ofertę wymiany w ramach podpisanego porozumienia Erasmus+, w tym szczegółowy program kursów prowadzonych na jego Uniwersytecie oraz możliwości odbycia stażu.

Ponadto podczas wizyty Profesor spotkał się z pracownikami Katedry Melioracji Kształtowania Środowiska i Gospodarki Przestrzennej oraz Dziekanem Wydziału prof. Klaudią Borowiak w celu omówienia możliwości szerszej współpracy pomiędzy jednostkami. Była to również doskonała okazja do dyskusji nad działaniami mającymi na celu pozyskiwanie wspólnych projektów, a także wymiany doświadczenia z zakresu prowadzonych prac badawczych oraz metod stosowanych w dydaktyce na obu Uniwersytetach. Nie zabrakło również czasu na przybliżenie Profesorowi polskiej kultury i poznańskich tradycji, a także na mniej oficjalne spotkania sportowe.

Wizyta prof. A.Atilgan została zrealizowana przy wsparciu z Projektu PREIDUB - Strategia Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu w latach 2024-2026 w zakresie doskonalenia badań naukowych i prac rozwojowych w priorytetowych obszarach badawczych oraz analiz ukierunkowanych na opracowanie celów i założeń długoterminowego planu rozwoju uczelni na potrzeby przygotowania do udziału w następnym konkursie w ramach programu IDUB.

Profesor Atilgan podczas wykładu. W tle wyświetlana jest prezentacja.Na pierwszym planie widoczni studenci na wykładzie (kadr zdjęcia wykonany z końca sali). W tle widoczna prezentacja. Pan Profesor siedzi przy swoim komputerze.Wspólne zdjęcie Pana Profesora Atilgana z pięcioma studentami na jednej z sal wykładowych.Wspólne zdjęcie Pana Profesora Atilgana z dziewięcioma studentami na jednej z sal wykładowych. W tle widoczny jeden z kadrów prezentacji Pana Profesora
Wspólne z zdjęcie Profesora Atilgana z Panią Dziekan Klaudią Borowiak, Panią Profesor Jolantą Kanclerz i Panią doktor Joanna KocięckąNa pierwszym planie Profesor Atilgan, który stoi obok Pomnika Siewcy. W tle główny budynek Uniwersytetu Przyrodniczego.Wspólne zdjęcie z przed wejścia na stadion piłkarski Lecha Poznań, Pana Profesora Atilgana z Profesorem Danielem Liberackim i Panią Doktor Joanną Kocięcką. W tle z zewnątrz widoczny fragment trybuny stadionu.