W dniach 7-11 kwietnia 2025 r. w ramach programu Erasmus+ gościliśmy na Wydziale Inżynierii Środowiska i Inżynierii Mechanicznej UPP delegację z University of Prishtina, którą reprezentowali: Dziekan Wydziału Inżynierii Lądowej - prof.
Serdecznie zachęcamy studentów naszego wydziału do uczestnictwa w Blended Intensive Programme "Water resources and sustainable water management" organizowanego w ramach programu Erasmus+.
Intensywne działania pracowników Pracowni Bioklimatologii poskutkowały udziałem w kolejnym projekcie badawczym, którego głównym celem jest dalszy rozwój infrastruktury badawczej ACTRIS w Polsce (znaczna część infrastruktury została sfinansowana ze środków uzyskanych w ramach programu POIR 4.2, którego UPP również był partnerem).
W dniu 11.04.2025 r. pracownicy Wydziału Inżynierii Środowiska i Inżynierii Mechanicznej Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu wzięli udział w konferencji pt. „Ochrona jezior kórnickich”, zorganizowanej przez Stowarzyszenie Jeziora Kórnickie.
Na Wydziale Inżynierii Środowiska i Inżynierii Mechanicznej Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu 10 kwietnia 2025 r. odbyło się seminarium pt. „Dobra energia, lepsza przyszłość”.
Z żalem informujemy, że 5 kwietnia 2025 roku zmarł mgr inż. Adam Woźniak, wieloletni nauczyciel i dyrektor Technikum Melioracji Wodnych i Inżynierii Środowiska. Pan mgr inż.
ACTRIS (ang. Aerosol, Clouds and Trace Gases Research Infrastructure) stanowi jeden z najważniejszych elementów europejskiej infrastruktury służącej do badań atmosfery i środowiska.
Kolejne spotkanie z praktyką studentów drugiego stopnia, II roku GP, tym razem odbyło się w Wielkopolskim Parku Narodowym oraz w Nadleśnictwie Babki. Zajęcia w ramach przedmiotu „Rynek i wycena nieruchomości rolnych i leśnychˮ, prowadzone przez prof. UPP dr. hab. inż. Adama Zydronia oraz dr. inż.
Z przyjemnością informujemy, że na portalu LM.pl ukazał się artykuł opisujący wyniki badań prowadzonych przez dr. Michała Brzozowskiego w ramach projektu NCN SONATINA pt.
Za nami wyjątkowe wydarzenie - Światowy Dzień Wody, który w tym roku, pod hasłem przewodnim ochrony lodowców, odbył się 20 marca w Biocentrum.
Sala niemal pękała w szwach, były liczne prelekcje i ciekawe wykłady np.:
Samorząd Studencki Inżynierii Środowiska i Inżynierii Mechanicznej UPP przygotował ankietę dotyczącą pracy Dziekanatu. Wasze opinie pomogą usprawnić jego funkcjonowanie oraz docenić zaangażowanie pracowników.
Drugie webinarium projektu BioPart odbyło się online 25 lutego 2025 r. przez Zoom. Na wydarzeniu zebrało się około 56 uczestników, w tym przedstawiciele akademii, firm z sektora biogazu, sektora produkcyjnego i rolniczego, oraz organizacji rządowych.
Miło nam poinformować, że Komisja Konkursowa przy dyscyplinie Inżynieria Środowiska, Górnictwo i Energetyka po zapoznaniu się z recenzjami dokumentacji konkursowej wyłoniła jako zwycięzców tegorocznego konkursu „Innowator Plus” następujące osoby:
Z satysfakcją informujemy, że prof. Paul Mayne (Georgia Technological University, USA) w prezentacji referatu generalnego na Konferencji International Symposium on Geotest Sites w Oslo, zaliczył prof.
Po raz jedenasty Wydział Inżynierii Środowiska i Inżynierii Mechanicznej Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu organizuje Światowy Dzień Wody, który odbędzie się 20 marca 2025 roku.
Trwa nabór do programu ERASMUS+, zrealizuj staże praktyczne za granicą!
Serdecznie zapraszam do wzięcia udziału w konferencji naukowo-technicznej RÓŻNORODNOŚĆ W MODULARNOŚCI, organizowanej przez Polski Związek Inżynierów i Techników Budownictwa oddział Poznań, także przez koło przy UPP, która odbędzie się podczas Międzynarodowych Targów Budownictwa i Architektury Budma 2025 w dniu 14.02.2025.
Z przyjemnością informujemy, że w dniach 24-25 stycznia 2025 roku w Katedrze Ekologii i Ochrony Środowiska Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu odbyły się inspirujące wydarzenia naukowe, poświęcone kopalnym charofitom. Gośćmi byli renomowani naukowcy: prof.