Światowy Dzień Wody 2023 za nami!

To już 9-ta edycja Światowego Dnia Wody na Wydziale Inżynierii Środowiska i Inżynierii Mechanicznej. Wydarzenia ma wielowymiarowy charakter: poza sesjami referatowymi odbywają się także konkursy dla uczniów szkół średnich i studentów, prezentacje i wystawy naszych sponsorów i partnerów, a dodatkowo wydarzenie transmitowane jest na żywo za pośrednictwem naszego kanału YouTube. Skoordynowanie całości wymaga sporego zaangażowania organizacyjnego.

Za silne wsparcie wydarzenia serdecznie dziękujemy jego patronom: JM Rektorowi UPP, prof. Krzysztofowi Szoszkiewiczowi, Uniwersytetowi Rolniczemu w Krakowie, Państwowemu Gospodarstwu Wodnemu WODY POLSKIE, TVP3 Poznań, Radio Poznań, portalowi Swarzędz24.pl, Radio Wielkopolska oraz Dziekan WISIM prof. Klaudii Borowiak. Szczególne podziękowania także dla sponsorów wydarzenia za wsparcie finansowe: ZE PAK S.A. Energia dla Ciebie, EUROWIND ENERGY Sp. z o. o., HAWLE Armatura Wodna, AQUANET S.A., KOPRAS Sp. z o. o., BAMAR TECH Sp. j., GRUNDFOS Pompy Sp. z o. o. , TPI Sp. z o. o., SITWM. Dziękujemy także partnerowi imprezy: Fundacji „Drzewo Franciszka”.

Serdecznie dziękujemy wszystkim prelegentom, uczniom szkół średnich – uczestnikom i laureatom konkursów i ich opiekunom, studentom biorącym udział w konkursach, naszym konferansjerom, organizatorom i wszystkim tym, którzy bezpośrednio lub poprzez relację w internecie brali udział w tym wydarzeniu. Na kolejny Światowy Dzień Wody zapraszamy już za rok!

Listy laureatów konkursów i turniejów:

Laureaci konkursu fotograficznego dla szkół średnich:

I miejsce – Gabriela Soloch, Zespół Szkół nr 2 im. S. Staszica w Szamotułach

II miejsce – Maja Firynowicz, Zespół Szkół Przyrodniczych w Poznaniu

III miejsce – Wiktoria Gewiss, Zespół Szkół Przyrodniczych w Poznaniu

Wyróżnienie – Gabriela Jankowiak, Liceum Plastyczne im. Piotra Potworowskiego w Poznaniu

Wyróżnienie – Karolina Lehmann, Zespół Szkół nr 2 im. S. Staszica w Szamotułach

Wyróżnienie – Anna Pol, Zespół Szkół Przyrodniczych w Poznaniu

Laureaci konkursu fotograficznego dla szkół średnich:

I miejsce – Natalia Łakomy, Zespół Szkół Mechanicznych im. Komisji Edukacji Narodowej w Poznaniu

II miejsce – Sandra Wojciechowska, Zespół Szkół Budowlano – Energetycznych w Ostrowie Wlkp.

III miejsce – Nicola Wieczorek, Zespół Szkół Mechanicznych im. Komisji Edukacji Narodowej w Poznaniu

Uczestnicy turnieju instalacyjnego:

I miejsce: Stanisław Majsterek, Mikołaj Świergiel, Nikodem Tyma