VIII Konferencja Naukowa z serii „Natura 2000”

Sowa w kolorze szarym siedząca na gałęzi. Ma uniesione skrzydła ku górze. Na górze napis "Konferencja z serii". Poniżej z prawej strony napis "Natura 2000".
KOMUNIKAT NR 1

Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu - Wydział Inżynierii Środowiska i Inżynierii Mechanicznej oraz

Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie - Instytut Inżynierii Środowiska, Katedra Kształtowania Środowiska

zapraszają na VIII Konferencję Naukową z serii: GOSPODAROWANIE W DOLINACH RZECZNYCH NA OBSZARACH NATURA 2000 „NAT2024”.

Temat przewodni konferencji: „Możliwości rozwoju energetyki odnawialnej oraz aktualne problemy i wyzwania na obszarach Natura 2000”.

Miejsce i termin konferencji: Poznań, 24-25 września 2024 r.

KOMITET NAUKOWY

Przewodniczący:

Prof. UPP dr hab. inż. Ryszard Staniszewski, Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu

Zastępca przewodniczącego:

Prof. SGGW dr hab. inż. Bogumiła Pawluśkiewicz, Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie

Członkowie:

Prof. dr hab. inż. Klaudia Borowiak, Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu

Prof. dr hab. inż. Agnieszka Ławniczak-Malińska, Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu

Prof. dr hab. inż. Mariusz Sojka, Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu

Prof. dr hab. inż. Janina Zbierska, Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu

Prof. UPP dr hab. Maria Drapikowska, Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu

Prof. dr hab. inż. Kazimierz Piekut, Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie

Prof. INP PAN dr hab. Adam Habuda, Państwowa Rada Ochrony Przyrody

Prof. SGGW dr hab. inż. Piotr Dąbrowski, Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie

Prof. SGGW dr hab. inż. Agnieszka Karczmarczyk, Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie

Prof. SGGW dr hab. inż. Grzegorz Majewski, Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie

Prof. UAM dr hab. Beata Messyasz, Uniwersytet Adama Mickiewicza w Poznaniu

dr hab. inż. Maria Janicka, Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie

dr hab. inż. Tomasz Gnatowski, Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie

dr hab. Paweł Oglęcki, Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie

dr Barbara Wojtasik – Uniwersytet Gdański

KOMITET ORGANIZACYJNY

dr inż. Jerzy Mirosław Kupiec – przewodniczący

dr inż. Ilona Małuszyńska

dr inż. Marcin Małuszyński

dr hab. inż. Joanna Wicher-Dysarz

dr inż. Anna Oliskiewicz-Krzywicka

dr hab. inż. Natalia Walczak

dr hab. inż. Mateusz Hammerling

dr inż. Joanna Kocięcka

dr Krzysztof Achtenberg

dr Ewa Kosiacka-Beck

dr Ewa Rykała

dr inż. Konrad Podawca

Tomasz Olejniczak

TEMATYKA KONFERENCJI
  • Gospodarka i zarządzanie zasobami wodnymi dolinach rzecznych.

• Urządzenia i obiekty hydrotechniczne – problemy, możliwości rozwiązań.

• Planowanie przestrzenne oraz wdrażanie zasad zrównoważonego rozwoju.

• Technologie informatyczne w planowaniu przestrzennym i zarządzaniu środowiskiem.

• Oceny oddziaływania na środowisko na terenach objętych ochroną prawną.

• Możliwości rozwoju turystyki na obszarach chronionych.

• Inwentaryzacja i monitoring siedlisk przyrodniczych i gatunków objętych ochroną.

• Kompensacja przyrodnicza: problemy przyrodnicze i techniczne.

• Funkcjonowanie rolnictwa na obszarach chronionych oraz w ich otoczeniu.

• Obecne problemy i wyzwania w utrzymaniu obszarów chronionych w kontekście zmian klimatycznych i problemów z wodą.

• Energetyka odnawialna i perspektywy jej rozwoju w kontekście funkcjonowania obszarów chronionych
WAŻNE TERMINY I KOSZT UDZIAŁU W KONFERENCJI

15.IV.2024 - 31.V.2024 – wczesna rejestracja: opłata 1250 PLN
01.VI.2024 - 12.VII.2024 31.VII.2024 - późna rejestracja: 1500 PLN. Rejestracja została przedłużona do 31 lipca.
16.VIII.2024 - przesłanie abstraktów

Opłata konferencyjna obejmuje: materiały konferencyjne, wyżywienie (2 obiady, przerwy kawowe, uroczysta kolacja). Opłaty nie obejmują noclegów.

Koszt udziału dla doktorantów wynosi 950 PLN.

SZCZEGÓŁY OPŁATY KONFERENCYJNEJ

Opłatę konferencyjną należy wpłacić na konto SANTANDER BANK POLSKA S.A.
    nr 29 1090 1362 0000 0000 3601 7894, z dopiskiem w tytule przelewu: 293.81.110 oraz z podaniem imienia i nazwiska uczestnika konferencji,  np.  293.81.110; Jerzy Kupiec

ADRES DO KORESPONDENCJI

Dr inż. Jerzy Mirosław Kupiec
    Katedra Ekologii i Ochrony Środowiska, UP w Poznaniu
    e-mail: jerzy.kupiec@up.poznan.pl

MIEJSCE KONFERENCJI

Konferencja odbędzie się na terenie Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu w Ośrodku Naukowo – Dydaktycznym w Puszczy Zielonka (https://lzdmg-konsultacje.pl/).

DODATKOWE INFORMACJE

Dla zachęcenia Państwa do udziału zapraszamy na stronę konferencji: https://wisim.up.poznan.pl/aktualnosci/viii-konferencja-naukowa-z-serii-natura-2000, gdzie znajdą Państwo bieżące informacje. Na stronie zostaną również umieszczone informacje o sugerowanych miejscach noclegowych o zróżnicowanym standardzie. W sprawie szczegółowych informacji prosimy o kontakt pod adresem: konferencja.natura2000@up.poznan.pl

Wszystkie referaty wygłoszone na Konferencji będą opublikowane w formie streszczenia w zeszycie materiałów konferencyjnych. Referaty wygłoszone na konferencji zgłoszone do publikacji będą kwalifikowane przez Komitet Naukowy do wybranych czasopism.

OFERTA DLA FIRM

Istnieje możliwość zaprezentowania firmy w formie:

• 15 minutowego wystąpienia promocyjnego w cenie 1000 netto PLN - zgłoszenia oraz wpłaty prosimy kierować w terminie do dnia 30.VI.2024 r.

• ekspozycji stałej w całym okresie trwania konferencji w cenie 700 netto PLN - aranżacja ekspozycji leży po stronie wystawcy.

• wkładek do materiałów w cenie 700 netto PLN

• dofinansowanie konferencji w kwocie dowolnej z możliwością reklamy

Proszę o rozpropagowanie informacji o konferencji w Państwa środowisku.
    W imieniu Komitetu Organizacyjnego

Jerzy Mirosław Kupiec