Wydarzenia

Utworzono: Tuesday, 15.10.2024
XXVIII Konferencja StatSoft Polska pt. "Zastosowania statystyki i data mining w badaniach naukowych"
17.10 2024

Serdecznie zapraszamy do udziału w konferencji StatSoft Polska pt. "Zastosowania statystyki i data mining w badaniach naukowych", która odbędzie się w najbliższy czwartek, 17 października (9:00-14:000). Podczas konferencji jeden z referatów zostanie wygłoszony przez dr Michała Brzozowskiego jako przedstawiciel naszego Uniwersytetu oraz laureata ogólnopolskiego konkursu StatSoft Polska na najlepszą pracę doktorską.

a

Więcej informacji na temat konferencji:

Utworzono: Monday, 02.09.2024
Letnia Szkoła Ekologii
16.09 2024

Nazwa wydarzenia:
Kurs naukowo-szkoleniowy "Ocena hydromorfologiczna rzek w oparciu o Hydromorfologiczny Indeks Rzeczny" w ramach Letniej Szkoły Ekologii.

a

Cel wydarzenia:
Przygotowanie specjalistów do wykonywania oceny warunków hydromorfologicznych rzek. Zasadniczym elementem kursu jest szkolenie w zakresie metody oceny wód płynących opartej na Hydromorfologicznym Indeksie Rzecznym (HIR).

a

Zakres wydarzenia:
Kurs obejmuje wykłady, ćwiczenia w sali komputerowej i zajęcia terenowe. Ponadto przedstawione zostaną zagadnienia praktycznego wykorzystania HIR w badaniach naukowych, ocenach środowiskowych i monitoringu.

a

Termin:
16-20 września 2024 r.

a

Miejsce:
Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu,
Wydział Inżynierii Środowiska i Gospodarki Przestrzennej
Katedra Ekologii i Ochrony Środowiska
ul. Piątkowska 94 C,
60-649 Poznań

a

Szczegóły:
Komunikat nr 1

a

Formularz rejestracyjny:
https://forms.gle/V8tNjmrKsEDwJf1eA

a

Utworzono: Wednesday, 19.06.2024
Udział Katedry w REVITALIFE 2024
13.06 2024

W dniach 13-14 czerwca 2024 w szczecineckim Centrum Edukacji Ekologicznej i Rewitalizacji Jezior odbyła się VII edycja Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej „Revitalife 2024” organizowana przez CEEiRJ – ZPO w Szczecinku, Powiat Szczecinecki, Miasto Szczecinek oraz WFOŚiGW w Szczecinie. Tematyka konferencji poświęcona była zagadnieniom dotyczącym ochrony i rekultywacji wód powierzchniowych. Wśród zaproszonych ekspertów i naukowców znalazło się również miejsce dla pracownika naszej Katedry. W trakcie panelu eksperckiego prezentację na temat „Najnowszych informacji na temat zabiegów rekultywacyjnych na wielkopolskich zbiornikach na przykładzie Jeziora Maltańskiego i jeziora Rusałka” wygłosił mgr inż. Łukasz Bryl.


Więcej informacji na temat konferencji: