Wydarzenia

Utworzono: środa, 19.06.2024
Udział Katedry w REVITALIFE 2024
13.06 2024

W dniach 13-14 czerwca 2024 w szczecineckim Centrum Edukacji Ekologicznej i Rewitalizacji Jezior odbyła się VII edycja Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej „Revitalife 2024” organizowana przez CEEiRJ – ZPO w Szczecinku, Powiat Szczecinecki, Miasto Szczecinek oraz WFOŚiGW w Szczecinie. Tematyka konferencji poświęcona była zagadnieniom dotyczącym ochrony i rekultywacji wód powierzchniowych. Wśród zaproszonych ekspertów i naukowców znalazło się również miejsce dla pracownika naszej Katedry. W trakcie panelu eksperckiego prezentację na temat „Najnowszych informacji na temat zabiegów rekultywacyjnych na wielkopolskich zbiornikach na przykładzie Jeziora Maltańskiego i jeziora Rusałka” wygłosił mgr inż. Łukasz Bryl.


Więcej informacji na temat konferencji:

Utworzono: piątek, 15.12.2023
Pracownik Katedry laureatem XXV edycji konkursu StatSoft Polska
15.12 2023

Pracownik Katedry Ekologii i Ochrony Środowiska - doktor Michał Brzozowski, został laureatem XXV edycji ogólnopolskiego konkursu na najlepszą pracę doktorską i magisterską przygotowaną z zastosowaniem programu Statistica. Konkurs jest organizowany przez firmę StatSoft Polska pod patronatem Polskiego Towarzystwa Statystycznego.

 

Praca doktorska pt. „Odbudowa populacji zagrożonego gatunku ramienicy Lychnothamnus barbatus w świetle zmiany klimatu”, została obroniona w 2022 r. na Wydziale Biologii UAM w Poznaniu pod promotorstwem Profesora Mariusza Pełechatego.

 

Więcej o konkursie i jego wynikach: https://www.statsoft.pl/Rozwiazania/Oferta-akademicka/Konkurs/

Utworzono: piątek, 14.07.2023
Letnia Szkoła Ekologii
25.09 2023

Nazwa wydarzenia:
Kurs naukowo-szkoleniowy "Ocena hydromorfologiczna rzek w oparciu o Hydromorfologiczny Indeks Rzeczny" w ramach Letniej Szkoły Ekologii.


Cel wydarzenia:
Przygotowanie specjalistów do wykonywania oceny warunków hydromorfologicznych rzek. Zasadniczym elementem kursu jest szkolenie w zakresie metody oceny wód płynących opartej na Hydromorfologicznym Indeksie Rzecznym (HIR) obejmujące
wykłady, ćwiczenia w sali komputerowej i zajęcia terenowe. Ponadto przedstawione zostaną zagadnienia praktycznego wykorzystania HIR w badaniach naukowych, ocenach środowiskowych i monitoringu.


Termin:
25-29 września 2023 r.


Miejsce:
Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu,
Wydział Inżynierii Środowiska i Gospodarki Przestrzennej
Katedra Ekologii i Ochrony Środowiska
ul. Piątkowska 94 C,
60-649 Poznań


Szczegóły:
Komunikat nr 1


Formularz rejestracyjny:
https://forms.gle/xShchBDFo4gK3aAY9