Aktualności

Konferencja „Ochrona jezior kórnickich” z udziałem UP w Poznaniu

W dniu 11.04.2025 r. pracownicy Wydziału Inżynierii Środowiska i Inżynierii Mechanicznej Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu wzięli udział w konferencji pt. „Ochrona jezior kórnickich”, zorganizowanej przez Stowarzyszenie Jeziora Kórnickie.

Studenci GP na praktykach w Nadleśnictwie Babki i Wielkopolskim Parku Narodowym

Zdjęcie grupowe studentów drugiego stopnia, II roku Gospodarki Przestrzennej z prof. UPP dr. hab. inż. Adamem Zydroniem oraz dr. inż. Cyprianem Chwiałkowskim przed budynkiem z panelami słonecznymi. Na budynku widoczny napis "Centrum Edukacji i Promocji Drewna"

Kolejne spotkanie z praktyką studentów drugiego stopnia, II roku GP, tym razem odbyło się w Wielkopolskim Parku Narodowym oraz w Nadleśnictwie Babki. Zajęcia w ramach przedmiotu „Rynek i wycena nieruchomości rolnych i leśnychˮ, prowadzone przez prof. UPP dr. hab. inż. Adama Zydronia oraz dr. inż.

Zajęcia praktyczne studentów GP w KOWR Poznań

Sala konferencyjna. Profesor Adam Zydroń, dyrektor Daniel Kalemba i studenci zgromadzonymi przy stole.
Zajęcia praktyczne z przedmiotu "Rynek i wycena nieruchomości rolnych i leśnych", prowadzone przez prof. UPP dr hab. inż. Adama Zydronia, odbyły się w Krajowym Ośrodku Wsparcia Rolnictwa w Poznaniu dla studentów kierunku Gospodarka przestrzenna (studia magisterskie).

Ankieta dotycząca pracowników Dziekanatu

Ilustracja przedstawia dłoń trzymającą smartfon, na ekranie którego widoczne są oceny i opinie o różnych osobach w formie gwiazdek i komentarzy. W tle znajdują się wykresy oraz elementy graficzne symbolizujące analizę danych. Po prawej stronie umieszczono napis 'Ankieta o pracownikach dziekanatu', a w dolnym rogu logo Wydziału Inżynierii Środowiska i Inżynierii Mechanicznej Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu.

Samorząd Studencki Inżynierii Środowiska i Inżynierii Mechanicznej UPP przygotował ankietę dotyczącą pracy Dziekanatu. Wasze opinie pomogą usprawnić jego funkcjonowanie oraz docenić zaangażowanie pracowników.

Wyzwania rozwoju biogazu – drugie webinarium BioPart

Jeden ze slajdów prezentacji projektu „Partnerstwo biogazowe: współtworzenie ścieżki rozwoju rozwiązań biogazowych w regionie Morza Bałtyckiego”. Slajd zawiera temat webinaru, datę wydarzenia oraz loga uniwersytetów i organizacji partnerskich.

Drugie webinarium projektu BioPart odbyło się online 25 lutego 2025 r. przez Zoom. Na wydarzeniu zebrało się około 56 uczestników, w tym przedstawiciele akademii, firm z sektora biogazu, sektora produkcyjnego i rolniczego, oraz organizacji rządowych.

Zaproszenie na Światowy Dzień Wody 2025 na UPP

Plakat przedstawiający lodowiec i góry, podkreślający znaczenie oszczędzania wody z okazji Światowego Dnia Wody

Po raz jedenasty Wydział Inżynierii Środowiska i Inżynierii Mechanicznej Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu organizuje Światowy Dzień Wody, który odbędzie się 20 marca 2025 roku.

Konferencja „Różnorodność w modularności” – Budma 2025

Panoramiczny widok miasta otoczonego różnorodnymi budynkami, podkreślający różnorodność w modularności podczas wydarzenia Budma 2025

Serdecznie zapraszam do wzięcia udziału w konferencji naukowo-technicznej RÓŻNORODNOŚĆ W MODULARNOŚCI, organizowanej przez Polski Związek  Inżynierów i Techników Budownictwa oddział Poznań, także przez koło przy UPP, która odbędzie się podczas Międzynarodowych Targów Budownictwa i Architektury Budma 2025 w dniu 14.02.2025. 

Rozstrzygnięcie Konkursu na Najlepszą Pracę Magisterską w 2024 Roku

W dniu 13 grudnia 2024 roku odbyło się posiedzenie Kapituły nagrody na najlepszą pracę magisterską w zakresie inżynierii środowiska, pod patronatem prof. Zbigniewa Młynarka. W IV edycji konkursu Pani Dziekan WISIM prof. dr hab. Klaudia Borowiak przychyliła się do propozycji Kapituły i przyznała dwa równorzędne pierwsze miejsca dla:

Studiuj na uczelni partnerskiej - trwa nabór do programu ERASMUS+

Trwa nabór do programu ERASMUS+, zrealizuj studia na uczelni partnerskiej!

Studentów pierwszego i drugiego stopnia zainteresowanych wyjazdami na STUDIA w roku akademickim 2025/2026 informujemy, że rejestracja online jest aktywna od 1.12.2024 do 19.01.2025 r. 

Seminarium „Nauka z praktyką”: Klimatyczne wyzwania i otwarta debata – 10 grudnia 2024

Rada Interesariuszy i Ekspertów Zewnętrznych przy Wydziale Inżynierii Środowiska i Inżynierii Mechanicznej UPP zaprasza na seminarium nauka z praktyką, na którym przedstawione zostaną najważniejsze naukowe podstawy zmiany klimatu oraz konsekwencje w świecie praktyki.
Po prelekcjach będzie otwarta debata z uczestnikami spotkania.

MINIATURA dla naszej naukowczyni!

Pani dr inż. Barbara Kęsicka z Katedry Melioracji, Kształtowania Środowiska i Gospodarki Przestrzennej znalazła się w gronie siedmiu laureatów z UPP w szóstej i zarazem ostatniej odsłonie konkursu MINIATURA 8.

Światowy Dzień Gleby: Spotkajmy się na WNGiG UAM w Poznaniu

Stylizowana grafika promująca Światowy Dzień Gleby – centralnie umieszczony glob z ciemnymi kontynentami na jasnym tle, z rozprzestrzeniającymi się korzeniami i zieloną rośliną wyrastającą z gleby w środku. Pod globem widoczny napis „Światowy Dzień Gleby” w złoto-beżowym i czerwonobrązowym kolorze. Lekko zakrzywiona czcionka na białym tle podkreśla przesłanie ekologiczne.

W imieniu Poznańskiego Oddziału Polskiego Towarzystwa Gleboznawczego serdecznie zapraszam na obchody Światowego Dnia Gleby, 5 grudnia w godz. 8:45-11:15 na Wydziale Nauk Geograficznych i Geologicznych UAM, ul. Krygowskiego 10, Poznań.

Prof. Karol Durczak Laureatem Pucharu TECHNICUS 2024

Laureat trzyma w dłoniach dokument, potwierdzający przyznanie Pucharu TECHNICUS 2024

W czerwcu br. nastąpiło rozstrzygnięcie Konkursu TECHNICUS 2024 na najlepszą książkę techniczną, najlepszy poradnik techniczny oraz najlepsze wydanie elektroniczne.

Zaproszenie na seminarium naukowe - PRZEKSZTAŁCENIA ŚRODOWISKA GLEBOWEGO W „ANTROPOCENIE”, w dniu 25 czerwca 2024r

Mamy przyjemność zaprosić Państwa na seminarium naukowe organizowane przez Poznański Odział Polskiego Towarzystwa Gleboznawczego i Katedrę Gleboznawstwa, Rekultywacji i Geodezji, które odbędzie się 25 czerwca 2024 roku w godzinach 15:00-18:00 na Wydziale Inżynierii Środowiska i Inżynierii Mechanicznej, w sali 111, przy ulicy Piątkowskiej 94E.

Hydrostrateg 2 - pozytywna ocena NCBR!

Uśmiechnięci pracownicy katedr, którzy zostali wymienieni w treści artykułu, stoją w jednym rzędzie przy metalowej barierce. Pokazują kciuki uniesione w górę. W tle, na ceglanej fasadzie budynku widoczna nazwa Wydziału.

Miło nam poinformować, że projekt pt.: „Automatyczny system monitoringu i sterowania zasobami wodnymi, ze szczególnym uwzględnieniem funkcji retencyjnej i zachowania bioróżnorodności (HydroIQ)”, został pozytywnie zaopiniowany i rekomendowany do finansowania przez NCBR!

Zaproszenie na wykład Sabine Hilt i Morgan Bortel (17.06.2024)

Mamy przyjemność zaprosić Państwa na seminarium naukowe organizowane przez Katedrę Ekologii i Ochrony Środowiska Uniwersytetu Przyrodniczego, które odbędzie się 17 czerwca 2024 roku o godzinie 12:00 na Wydziale Inżynierii Środowiska i Inżynierii Mechanicznej, w sali 111, przy ulicy Piątkowskiej 94E.

Naukowe Seminarium Międzywydziałowe

U góry widoczny tytuł o treści "Naukowe Seminarium Wydziałowe". Poniżej obok siebie loga wydziałów tj. Wydziału Inżynierii Środowiska i Inżynierii Mechanicznej Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu oraz Wydziału Inżynierii Środowiska i Energetyki Politechniki Poznańskiej

Wydział Inżynierii Środowiska i Inżynierii Mechanicznej Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu oraz Wydział Inżynierii Środowiska i Energetyki Politechniki Poznańskiej serdecznie zapraszają na Naukowe Seminarium Międzywydziałowe, które odbędzie się 6 czerwca 2024 roku o godzinie 13:00 w sali 111 przy ul. Piątkowskiej 94.

Konkurs STUDNET NA MEDAL – II edycja

Logo, które przedstawia fragment układu elektronicznego. Na jego środku wizerunek koła zębatgo. Poniżej tego elementu jest napis: STUDENT NA MEDAL

Trwa druga edycja konkursu Student na Medal. Nadal istniej możliwość rejestracji i wzięcia udziału w konkursie. Dostępność pierwszego testu została wydłużona do 26 maja br.

Pozytywna ocena PaKA dla "Gospodarki przestrzennej"

Miło nam poinformować, że uchwałą z dnia 25 kwietnia 2024 Prezydium Polskiej Komisji Akredytacyjnej wydało pozytywną ocenę programu kształcenia na kierunku "Gospodarka przestrzenna" i tym samym kierunek ten uzyskał akredytację na kolejne 6 lat.

Wybory do Wydziałowych Rad Samorządu Studenckiego UPP

Na żółtym tle napis u góry "Wybory do Wydziałowych Rad Samorządu Studenckiego UPP". U dołu wyciągnięte w górę cztery pary rąk, które trzymają kartki z napisami w różnych językach zachęcające do głosowania

Drodzy Studenci,

w dniach 12.04 - 14.04 (do godziny 23:59) - będziecie mogli oddać swój głos w Wyborach do Wydziałowych Rad Samorządu Studenckiego UPP

Aby ułatwić Wam głosowanie, przygotowaliśmy film instruktażowy oraz instrukcję głosowania:

VIII Konferencja Naukowa z serii „Natura 2000”

Sowa w kolorze szarym siedząca na gałęzi. Ma uniesione skrzydła ku górze. Na górze napis "Konferencja z serii". Poniżej z prawej strony napis "Natura 2000".

Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu - Wydział Inżynierii Środowiska i Inżynierii Mechanicznej oraz 

Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie - Instytut Inżynierii Środowiska, Katedra Kształtowania Środowiska

Strony