W dniach 7-11 kwietnia 2025 r. w ramach programu Erasmus+ gościliśmy na Wydziale Inżynierii Środowiska i Inżynierii Mechanicznej UPP delegację z University of Prishtina, którą reprezentowali: Dziekan Wydziału Inżynierii Lądowej - prof.
Serdecznie zachęcamy studentów naszego wydziału do uczestnictwa w Blended Intensive Programme "Water resources and sustainable water management" organizowanego w ramach programu Erasmus+.
Intensywne działania pracowników Pracowni Bioklimatologii poskutkowały udziałem w kolejnym projekcie badawczym, którego głównym celem jest dalszy rozwój infrastruktury badawczej ACTRIS w Polsce (znaczna część infrastruktury została sfinansowana ze środków uzyskanych w ramach programu POIR 4.2, którego UPP również był partnerem).
W dniu 11.04.2025 r. pracownicy Wydziału Inżynierii Środowiska i Inżynierii Mechanicznej Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu wzięli udział w konferencji pt. „Ochrona jezior kórnickich”, zorganizowanej przez Stowarzyszenie Jeziora Kórnickie.
Na Wydziale Inżynierii Środowiska i Inżynierii Mechanicznej Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu 10 kwietnia 2025 r. odbyło się seminarium pt. „Dobra energia, lepsza przyszłość”.
Z żalem informujemy, że 5 kwietnia 2025 roku zmarł mgr inż. Adam Woźniak, wieloletni nauczyciel i dyrektor Technikum Melioracji Wodnych i Inżynierii Środowiska. Pan mgr inż.
ACTRIS (ang. Aerosol, Clouds and Trace Gases Research Infrastructure) stanowi jeden z najważniejszych elementów europejskiej infrastruktury służącej do badań atmosfery i środowiska.
Kolejne spotkanie z praktyką studentów drugiego stopnia, II roku GP, tym razem odbyło się w Wielkopolskim Parku Narodowym oraz w Nadleśnictwie Babki. Zajęcia w ramach przedmiotu „Rynek i wycena nieruchomości rolnych i leśnychˮ, prowadzone przez prof. UPP dr. hab. inż. Adama Zydronia oraz dr. inż.
Z przyjemnością informujemy, że na portalu LM.pl ukazał się artykuł opisujący wyniki badań prowadzonych przez dr. Michała Brzozowskiego w ramach projektu NCN SONATINA pt.
Za nami wyjątkowe wydarzenie - Światowy Dzień Wody, który w tym roku, pod hasłem przewodnim ochrony lodowców, odbył się 20 marca w Biocentrum.
Sala niemal pękała w szwach, były liczne prelekcje i ciekawe wykłady np.:
Samorząd Studencki Inżynierii Środowiska i Inżynierii Mechanicznej UPP przygotował ankietę dotyczącą pracy Dziekanatu. Wasze opinie pomogą usprawnić jego funkcjonowanie oraz docenić zaangażowanie pracowników.
Drugie webinarium projektu BioPart odbyło się online 25 lutego 2025 r. przez Zoom. Na wydarzeniu zebrało się około 56 uczestników, w tym przedstawiciele akademii, firm z sektora biogazu, sektora produkcyjnego i rolniczego, oraz organizacji rządowych.
Miło nam poinformować, że Komisja Konkursowa przy dyscyplinie Inżynieria Środowiska, Górnictwo i Energetyka po zapoznaniu się z recenzjami dokumentacji konkursowej wyłoniła jako zwycięzców tegorocznego konkursu „Innowator Plus” następujące osoby:
Z satysfakcją informujemy, że prof. Paul Mayne (Georgia Technological University, USA) w prezentacji referatu generalnego na Konferencji International Symposium on Geotest Sites w Oslo, zaliczył prof.
Po raz jedenasty Wydział Inżynierii Środowiska i Inżynierii Mechanicznej Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu organizuje Światowy Dzień Wody, który odbędzie się 20 marca 2025 roku.
Trwa nabór do programu ERASMUS+, zrealizuj staże praktyczne za granicą!
Serdecznie zapraszam do wzięcia udziału w konferencji naukowo-technicznej RÓŻNORODNOŚĆ W MODULARNOŚCI, organizowanej przez Polski Związek Inżynierów i Techników Budownictwa oddział Poznań, także przez koło przy UPP, która odbędzie się podczas Międzynarodowych Targów Budownictwa i Architektury Budma 2025 w dniu 14.02.2025.
Z przyjemnością informujemy, że w dniach 24-25 stycznia 2025 roku w Katedrze Ekologii i Ochrony Środowiska Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu odbyły się inspirujące wydarzenia naukowe, poświęcone kopalnym charofitom. Gośćmi byli renomowani naukowcy: prof.
Z żalem zawiadamiamy, że 23 stycznia 2025 roku w wieku 73 lat zmarł mgr inż. Arkadiusz Błochowiak, wieloletni zasłużony działacz społeczny i samorządowiec. W trakcie pracy zawodowej pełnił wiele odpowiedzialnych funkcji m.in.
Mamy przyjemność zaprosić Państwa na seminarium naukowe organizowane przez Katedrę Ekologii i Ochrony Środowiska Uniwersytetu Przyrodniczego, które odbędzie się 24 stycznia 2025 roku o godzinie 12:00 na Wydziale Inżynierii Środowiska i Inżynierii Mechanicznej, w sali 111, przy ulicy Piątkowskiej 94E.
W dniu 13 grudnia 2024 roku odbyło się posiedzenie Kapituły nagrody na najlepszą pracę magisterską w zakresie inżynierii środowiska, pod patronatem prof. Zbigniewa Młynarka. W IV edycji konkursu Pani Dziekan WISIM prof. dr hab. Klaudia Borowiak przychyliła się do propozycji Kapituły i przyznała dwa równorzędne pierwsze miejsca dla:
Informujemy, że w okresie świąteczno-noworocznym (23.12.2024 – 03.01.2025) Dziekanat będzie funkcjonował według poniższego harmonogramu. Prosimy o zaplanowanie wizyt w dostępnych terminach.
Trwa nabór do programu ERASMUS+, zrealizuj studia na uczelni partnerskiej!
Studentów pierwszego i drugiego stopnia zainteresowanych wyjazdami na STUDIA w roku akademickim 2025/2026 informujemy, że rejestracja online jest aktywna od 1.12.2024 do 19.01.2025 r.
rozbudzanie oraz kontynuowanie dyskusji na temat kobiecych kompetencji to inwestycja w bardziej sprawiedliwe, zrównoważone i rozwijające się społeczeństwo, w którym każdy ma równe szanse na rozwój i sukces.
We wtorek 26 listopada w ramach cyklicznych, wspólnych seminariów, pracownicy Naszego Wydziału byli gośćmi Wydziału Inżynierii Środowiska i Energetyki Politechniki Poznańskiej. Tym razem formuła spotkania była inna - zamiast tradycyjnych prezentacji zapoznaliśmy się z bogatą bazą laboratoryjną WISE PP.
Rada Interesariuszy i Ekspertów Zewnętrznych przy Wydziale Inżynierii Środowiska i Inżynierii Mechanicznej UPP zaprasza na seminarium nauka z praktyką, na którym przedstawione zostaną najważniejsze naukowe podstawy zmiany klimatu oraz konsekwencje w świecie praktyki.
Po prelekcjach będzie otwarta debata z uczestnikami spotkania.
Pani dr inż. Barbara Kęsicka z Katedry Melioracji, Kształtowania Środowiska i Gospodarki Przestrzennej znalazła się w gronie siedmiu laureatów z UPP w szóstej i zarazem ostatniej odsłonie konkursu MINIATURA 8.
W imieniu Poznańskiego Oddziału Polskiego Towarzystwa Gleboznawczego serdecznie zapraszam na obchody Światowego Dnia Gleby, 5 grudnia w godz. 8:45-11:15 na Wydziale Nauk Geograficznych i Geologicznych UAM, ul. Krygowskiego 10, Poznań.
Projekt SONATINA 7, realizowany w Katedrze Ekologii i Ochrony Środowiska UP w Poznaniu pod kierunkiem dr Michała Brzozowskiego, bada wpływ globalnego ocieplenia na roślinność wodną. Skupia się na zacienianiu przez peryfiton, które w cieplejszych wodach ogranicza dostęp światła dla makrofitów, zagrażając zanurzonej roślinności.
Serdecznie zapraszamy do udziału w ostatnich dwóch terminach obowiązkowego szkolenia z Praw i obowiązków studenta, organizowanego w szczególności dla studentów niestacjonarnych, ale również dla tych z Was, którzy nie mieli możliwości uczestniczenia w szkoleniach przewidzianych dla swoich kierunków.
Doktor Michał Brzozowski z Katedry Ekologii i Ochrony Środowiska Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu wziął udział w VIII International Symposium on Extant and Fossil Charophytes, które odbyło się w dniach 5–12 października w Melbourne, Victoria, Australia.
W dniu 27 września 2024 roku zostało podpisane porozumienie, przez Prodziekan Wydziału Inżynierii Środowiska i Inżynierii Mechanicznej prof. UPP dr hab. inż. Annę Szymczak – Graczyk i dyrektora Zespołu Szkół Budowlano – Drzewnych im.
Spotkanie organizacyjne studentów 1 roku studiów Niestacjonarnych (I stopnia) odbędzie się w dniu 5 października 2024 r. o godz. 9.00
ul. PIĄTKOWSKA 94 sala 111
Kierunki:
Przed nami kolejna Międzynarodowa Wystawa Rolnicza AGRO SHOW Bednary!
Zachęcamy do odwiedzenia stanowiska Naszego Wydziału (nr 31) - plan hali w linku poniżej.
W dniu 1 października 2024 r. DZIEKANAT WISIM BĘDZIE ZAMKNIĘTY. Przepraszamy za utrudnienia.
Zapisy STUDENTÓW I ROKU na wychowanie fizyczne na rok akademicki 2024/2025 odbędą się w CENTRUM KULTURY FIZYCZNEJ , ul. Dojazd 7 w terminach:
Wtorek 1.10.2024 r.
Zapraszamy do zapoznania się z ofertą nowych zajęć dla szkół średnich na rok akademicki 2024/2025.
W tym roku zajęcia (wykłady i warsztaty) są prowadzone w wersji stacjonarnej lub on-line!
2 lipca 2024 roku zostało podpisane porozumienie przez Dziekan prof. dr hab. inż. Klaudię Borowiak i dyrektora XV Liceum Ogólnokształcącego w Poznaniu pana Ryszarda Pyssę o objęciu patronatem przez nasz Wydział grupy uczniów z liceum.
W czerwcu br. nastąpiło rozstrzygnięcie Konkursu TECHNICUS 2024 na najlepszą książkę techniczną, najlepszy poradnik techniczny oraz najlepsze wydanie elektroniczne.
W dniach 3-30.03.2024 roku na naszym wydziale gościliśmy Profesora Atilgan Atilgan z Alanya Alaaddin Keykubat University (Turcja).
Z radością informujemy, że 17 czerwca 2024 roku na Wydziale Inżynierii Środowiska i Inżynierii Mechanicznej Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu odbyło się wyjątkowe seminarium naukowe.
Mamy przyjemność zaprosić Państwa na seminarium naukowe organizowane przez Poznański Odział Polskiego Towarzystwa Gleboznawczego i Katedrę Gleboznawstwa, Rekultywacji i Geodezji, które odbędzie się 25 czerwca 2024 roku w godzinach 15:00-18:00 na Wydziale Inżynierii Środowiska i Inżynierii Mechanicznej, w sali 111, przy ulicy Piątkowskiej 94E.
Miło nam poinformować, że projekt pt.: „Automatyczny system monitoringu i sterowania zasobami wodnymi, ze szczególnym uwzględnieniem funkcji retencyjnej i zachowania bioróżnorodności (HydroIQ)”, został pozytywnie zaopiniowany i rekomendowany do finansowania przez NCBR!
Mamy przyjemność zaprosić Państwa na seminarium naukowe organizowane przez Katedrę Ekologii i Ochrony Środowiska Uniwersytetu Przyrodniczego, które odbędzie się 17 czerwca 2024 roku o godzinie 12:00 na Wydziale Inżynierii Środowiska i Inżynierii Mechanicznej, w sali 111, przy ulicy Piątkowskiej 94E.
Uwzględniając procedurę oceny projektów zatwierdzoną w postaci Regulaminu Senior i Junior Grant przez RND Inżynierii Środowiska i RDN Inżynierii Mechanicznej, Wydziałowa Komisja ds. konkursów badawczych projektu PREIDUB rekomenduje finansowanie następujących wniosków projektowych:
Wydział Inżynierii Środowiska i Inżynierii Mechanicznej Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu oraz Wydział Inżynierii Środowiska i Energetyki Politechniki Poznańskiej serdecznie zapraszają na Naukowe Seminarium Międzywydziałowe, które odbędzie się 6 czerwca 2024 roku o godzinie 13:00 w sali 111 przy ul. Piątkowskiej 94.
Trwa druga edycja konkursu Student na Medal. Nadal istniej możliwość rejestracji i wzięcia udziału w konkursie. Dostępność pierwszego testu została wydłużona do 26 maja br.
Miło nam poinformować, że uchwałą z dnia 25 kwietnia 2024 Prezydium Polskiej Komisji Akredytacyjnej wydało pozytywną ocenę programu kształcenia na kierunku "Gospodarka przestrzenna" i tym samym kierunek ten uzyskał akredytację na kolejne 6 lat.
Wielkimi krokami zbliża się TRiLiada 2024, połączenie tradycji akademickich z nowoczesnymi technologiami rolniczymi. Dowiedz się więcej o najnowszych rozwiązaniach związanych z technologią 4.0 i agrorobotyką, które zmieniają oblicze rolnictwa.
Informujemy, że w dniu 9 maja (czwartek) w godzinach 10:00-12:00 decyzją Dziekana WISIM zostają odwołane zajęcia dydaktyczne.
Oto krótka relacja mgr. inż. Mateusza Nowaka z Katedry Inżynierii Biosystemów:
Mamy listę laureatów konkursu fotograficznego dla uczniów szkół średnich!
Oto Wyniki XII Konkursu Fotograficznego
„PRZYRODA-CZŁOWIEK-ZRÓWNOWAŻONY ROZWÓJ”
LAUREACI:
Już od dziś do 5 maja możecie nabyć bluzę lub koszulkę z logiem naszej jednostki.
Składać zamówienia i sprawdzić ofertę możecie pod tym linkiem: https://www.bluzybro.pl/upp-wisim/
Z wielkim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci śp. Józefa Zgrabczyńskiego długoletniego Prezesa Biura Projektów Wodnych Melioracji i Inżynierii Środowiska „BIPROWODMEL’’ Sp. z o.o.
Drodzy Studenci,
w dniach 12.04 - 14.04 (do godziny 23:59) - będziecie mogli oddać swój głos w Wyborach do Wydziałowych Rad Samorządu Studenckiego UPP
Aby ułatwić Wam głosowanie, przygotowaliśmy film instruktażowy oraz instrukcję głosowania:
Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu - Wydział Inżynierii Środowiska i Inżynierii Mechanicznej oraz
Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie - Instytut Inżynierii Środowiska, Katedra Kształtowania Środowiska
Interreg Central Europe realizowany jest na obszarze dziewięciu państw Europy Środkowej i odgrywa kluczową rolę we wspieraniu spójnego rozwoju regionalnego w tej części Europy i adresowaniu wspólnych wyzwań, takich jak zmiany klimatu czy transformacja cyfrowa, w regionie historycznie podzielonym przez „żelazną kurtynę".
W czwartek Pani Dziekan prof. Klaudia Borowiak, oraz przewodniczący Komisji Konkursowej przy dyscyplinie Inżynieria Środowiska, Górnictwo i Energetyka prof. Ryszard Staniszewski wręczyli umowy zwycięzcom tegorocznego konkursu „Innowator” oraz „Innowator Plus”.
W ramach konkursu Innowator:
Światowy Dzień Wody 2024 przeszedł do historii!
Tak, do historii, bo była to już X, jubileuszowa edycja i rzeczywiście wydarzenie ma swoją konkretną historię, o której była mowa. Było intensywnie i gęsto, także w sensie dosłownym, bo sala obrad momentami pękała w szwach!
Droga Studentko, Drogi Studencie,
jeśli jesteś osobą zaangażowaną, aktywną, lubisz działać lub chcesz nauczyć się nowych umiejętności, to nie może cię zabraknąć w Samorządzie Studenckim!!
W poniedziałek, 11 marca, odbędzie spotkanie inauguracyjne dla studentów 1 semestrów studiów stacjonarnych II stopnia na kierunkach:
Mamy dobre wieści - Pierwszy doktorat obroniony w dyscyplinie geografia społeczno-ekonomiczna i gospodarka przestrzenna!
Szanowni Państwo,
po raz 10 na Wydziale Inżynierii Środowiska i Inżynierii Mechanicznej Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu organizujemy ŚWIATOWY DZIEŃ WODY, który odbędzie się 22 marca 2024 roku w sali A100 Katedry Inżynierii Biosystemów przy ulicy ul. Wojska Polskiego 50.
Pan Profesor Janusz Kapuściński do 2005 roku związany był z Wydziałem Melioracji i Inżynierii Środowiska ówczesnej Akademii Rolniczej w Poznaniu, aktualnie Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu Wydział Inżynierii Środowiska i Inżynierii Mechanicznej.
18 stycznia br. grupa seminaryjna studentów, magistrantów specjalności Zintegrowane gospodarowanie przestrzenią i nieruchomościami kierunku Gospodarka przestrzenna UPP, wraz z opiekunem prof. UPP dr. hab. inż. Adamem Zydroniem odbyła wizytę w Powiatowym Ośrodku Dokumentacji Geodezyjnej i Kartograficznej.
Właśnie ruszyła rekrutacja do Programu PoMost.
KONKURS POD PATRONATEM PROF. ZBIGNIEWA MŁYNARKA NA NAJLEPSZĄ PRACĘ MAGISTERSKĄ KIERUNKÓW STUDIÓW W DYSCYPLINIE „INŻYNIERIA ŚRODOWISKA, GÓRNICTWO I ENERGETYKA” W 2023 ROKU ROZSTRZYGNIĘTY.
Prof. dr hab. inż. Wojciech Czekała otrzymał tytuł naukowy profesora nauk inżynieryjno-technicznych w dyscyplinie inżynieria środowiska, górnictwo i energetyka. Nominacja została przyznana przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej 13 grudnia 2023 r. Prof. dr hab. inż.
Konkurs Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego na Najlepszą Pracę Dyplomową.
W ramach XIV edycji Konkursu oceniane będą prace wykonane w 2023 r. związane tematycznie z województwem zachodniopomorskim w kategoriach:
planowania przestrzennego i urbanistycznego, projektowania architektonicznego oraz architektury krajobrazu.
W dniu 13 grudnia 2023 r. odbyło się IV posiedzenie ogólne Rady Ekspertów i Interesariuszy Zewnętrznych Wydziału Inżynierii Środowiska i Inżynierii Mechanicznej Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu.
W ubiegłym tygodniu na zaproszenie prof. Jacka Dacha z Pracowni Ekotechnologii Katedry Inżynierii Biosytemów i dzięki wsparciu firmy Dynamic Biogas gościł u nas prof. Renjie Dong.
Pracownik Katedry Ekologii i Ochrony Środowiska, Wydziału Inżynierii Środowiska i Inżynierii Mechanicznej, UPP w Poznaniu Pan Doktor Michał Brzozowski został laureatem XXV edycji ogólnopolskiego konkursu, organizowanego przez firmę StatSoft Polska na najlepszą pracę doktorską i magisterską przygotowaną z zastosowaniem narzędzi statystyki i anali
Zawiadomienie o obronie rozprawy doktorskiej.
Serdecznie zapraszamy na kolejne, już X spotkanie z praktyką.
Serdecznie zapraszamy wszystkich pracowników oraz studentów Wydziału Inżynierii Środowiska i Inżynierii Mechanicznej do udziału w XXII seminarium szkoleniowym „WYBRANE ZAGADNIENIA HYDRAULIKI DUŻYCH RZEK NIZINNYCH”.
Ze wspólnej inicjatywy władz dziekańskich Wydziału Inżynierii Środowiska i Inżynierii Mechanicznej Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu oraz Wydziału Inżynierii Środowiska i Energetyki Politechniki Poznańskiej już po raz drugi w dniu 7 listopada 2023 roku zorganizowane zostało międzywydziałowe seminarium naukowe.
Kolejna wizyta w Henan Agricultural University w Chinach
Klaudia Borowiak, Anna Budka, Marta Lisiak-Zielińska
Dnia 6 listopada rozpoczyna się remont sali wykładowej nr 111. Wszystkie zajęcia z tej sali są przeniesione, proszę o sprawdzenie planu zajęć.
Serdecznie przepraszamy za wszelkie uciążliwości.
Studenci! Już wkrótce wybory uzupełniające do Wydziałowej Rady Samorządu Studenckiego.
Zachęcamy do aktywności na tym polu. Kontakt przez stronę FB Rady:
https://www.facebook.com/profile.php?id=100063861840930&locale=pl_PL
Serdecznie zapraszamy na seminarium naukowe pt. "Przywracanie bioróżnorodności ekosystemów wodnych w miastach poprzez zastosowanie rozwiązań bliskich naturze”.
Aż 5 pracowników Naszego Wydziału znalazło się w gronie najczęściej cytowanych (2%) naukowców w 2022 roku na liście Elsevier!
Są to (wg kolejności cytowalności):
Szanowni Państwo,
Wczoraj w trakcie inauguracji roku akademickiego 2023/2024 JM Rektor wręczył listy gratulacyjne 10 najlepszym pracownikom UPP za osiągnięcia naukowe w 2022 roku.
Centrum Kultury Fizycznej uprzejmie informuje, że zebrania organizacyjne i zapisy do grup wychowania fizycznego dla I roku studentów UPP ( Wydział Ekonomiczny i Weterynaria II rok) odbędą się w budynku Hali Sportowej ul.
Już w poniedziałek, 2 października, obowiązkowe spotkanie inauguracyjne dla studentów 1 roku studiów stacjonarnych 1 stopnia.
Studenci kierunków:
- Ekoenergetyka,
- Informatyka i inżynieria danych,
- Inżynieria rolnicza,
W dniu 15.06.2023 roku studenci kierunków inżynieria środowiska i inżynieria hydrotechniczna Wydziału Inżynierii Środowiska i Inżynierii Mechanicznej uczestniczyli w spotkaniu w Wielkopolskiej Okręgowej Izbie Inżynierów Budownictwa w Poznaniu. Spotkanie rozpoczął wiceprzewodniczący WOIIB Pan mgr inż.
W poniedziałek, 12 czerwca, odbyło się oficjalne ogłoszenie wyników konkursu o Stypendium dla młodych badaczy z poznańskiego środowiska naukowego. Decyzją Kapituły Nagrody Naukowej Miasta Poznania, spośród 68 wniosków wyłoniono 12 laureatów.
Dziekan Wydziału Inżynierii Środowiska i Inżynierii Mechanicznej Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu zaprasza do wzięcia udziału w wydarzeniu GOSPODRONALIA, czyli gospodarka przestrzenna wysokiego pułapu.
Temat przewodni: TRANSPORT MIEJSKI W GOSPODARCE PRZESTRZENNEJ.
Zgodnie z zarządzeniem nr 28/2023 Rektora Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu z dnia 26 kwietnia 2023 roku w sprawie zmiany nazwy kierunku studiów "geotechnologie, hydrotechnika, transport wodny", zmieniono nazwę kierunku studiów „geotechnologie, hydrotechnika, transport wodny” na „inżynieria hydrotechniczna”.
,,Łącząc teorię z praktyką’’ czyli dziewiąta edycja kompleksowych ćwiczeń terenowych studentów kierunku Gospodarka Przestrzenna Wydziału Inżynierii Środowiska i Inżynierii Mechanicznej Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu w gminie Kórnik.
Mamy przyjemność poinformować, że 16 maja, o godzinie 10, w Sali 111 odbędzie się kolejny wykład w ramach Wydziałowej inicjatywy - „Spotkania z Praktyką”. Prelekcję pt. „Z pamiętnika hydrotechnika” przeprowadzi Pan Piotr Śliwiński, przewodniczący Polskiego Komitetu Wielkich Zapór – POLCOLD. PKWZ jest organem doradczym ministra właściwego ds.
8 maja 2023 roku podpisano Porozumienie o współpracy między Uniwersytetem Przyrodniczym w Poznaniu - Wydziałem Inżynierii Środowiska i Inżynierii Mechanicznej, a SUEZ Consulting – SAFEGE S.A.S. Oddział w Polsce - firmą specjalizującą się w każdym obszarze inżynierii oraz ochronie środowiska.
Bądź z nami na "Wydziałowych Targach Pracy i Staży" już 10 maja 2023!
Spotkaj się z pracodawcami w swojej branży i dowiedz się o ekscytujących możliwościach pracy i stażach. To Twoja szansa na nawiązanie kontaktów z profesjonalistami z branży i postawienie stopy w drzwiach wymarzonej kariery. Nie przegap tej niesamowitej okazji!
Ze wspólnej inicjatywy władz dziekańskich Wydziału Inżynierii Środowiska i Inżynierii Mechanicznej Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu oraz Wydziału Inżynierii Środowiska i Energetyki Politechniki Poznańskiej w dniu 13 kwietnia 2023 roku zorganizowane zostało międzywydziałowe seminarium naukowe.
Wczoraj, 30 marca 2023, odbyły się Drzwi Otwarte na Naszym Wydziale. Po krótkich prezentacjach oferty dydaktycznej Wydziału uczniowie wzięli udział w zróżnicowanych tematycznie warsztatach. Mieli okazje do bezpośredniego poznania naszych laboratoriów, sprzętu i zasmakowania studiów.
To już 9-ta edycja Światowego Dnia Wody na Wydziale Inżynierii Środowiska i Inżynierii Mechanicznej.
Dziś w Katedrze Inżynierii Biosystemów święto - publiczna obrona pracy doktorskiej Pani mgr inż. Dominiki Sierackiej pt. "Identyfikacja parametrów charakterystycznych w plonowaniu nasion wybranych odmian konopi przemysłowych (Cannabis sativa L.) z użyciem metod sztucznej inteligencji. Promotorem pracy doktorskiej jest prof. UPP dr hab.
Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych studentów oraz pracowników Wydziału do wzięcia udziału w wyjeździe szkoleniowym po obiektach hydrotechnicznych usytuowanych wokół Poznania. Wyjazd szkoleniowy odbędzie się w dniu 21.04.2023 r.
Szczegółowe informacje znajdują się w poniższym załączniku.
Już 30 marca 2023 w godzinach 9.30-12:30 odbędzie się cykl wydarzeń w ramach Drzwi Otwartych!
Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z bogatym programem oraz zwiedzenia laboratoriów naszego Wydziału!
18 lutego 2023 roku w auli BIOCENTRUM Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu odbyło się absolutorium studentów I stopnia studiów Wydziału i Inżynierii Środowiska i Inżynierii Mechanicznej, kierunków: inżynieria środowiska, gospodarka przestrzenna, technika rolnicza, informatyka stosowana i ekoenergetyka.
Z wielką przykrością informujemy, że odszedł od nas
śp.
dr inż. Stanisław Lisiewicz
emerytowany nauczyciel akademicki byłej Katedry Geodezji
naszego Uniwersytetu.
Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu wzbogacił się o nowych profesorów tytularnych. Wśród osób, którym Prezydent RP nadał nominację profesorską jest między innymi prof.
W dniu 21.02.2023 (wtorek) Dziekanat Wydziału Inżynierii Środowiska i Inżynierii Mechanicznej będzie nieczynny.
Za utrudnienia przepraszamy!
Zaproszenie do udziału w Światowym Dniu Wody 2023.
Serdecznie zapraszamy do udziału w Światowym Dniu Wody organizowanym dnia 22 marca 2023 r. na Wydziale Inżynierii Środowiska i Inżynierii Mechanicznej Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu.
W tym roku obchody odbędą się pod hasłem:
W dniach 27.01-31.01 gościliśmy na naszym Wydziale prof. A. Atilgan z Alanya Alaaddin Keykubat University (Turcja).Podczas swojej wizyty Profesor wygłosił wykład pt. ”A review of agriculture production in Turkey” na kierunku gospodarka przestrzenna.
Miło nam poinformować, że w dniu 19 stycznia br. odbyła się kolejna obrona doktoratu w dyscyplinie Inżynieria środowiska, górnictwo i energetyka, która zakończyła się sukcesem.
Jest nam miło poinformować, że w dniu 19 stycznia 2023 roku Minister Edukacji i Nauki wydał dwie bardzo istotne decyzje, które będą miały wpływ na funkcjonowanie i rozwój Naszego Wydziału w najbliższych trzech latach.
Ruszyła rekrutacja na II stopień studiów na pięciu kierunkach naszego Wydziału:
• Ekoenergetyka,
• Gospodarka przestrzenna,
• Informatyka stosowana,
• Inżynieria rolnicza,
• Inżynieria środowiska.
Od 2 stycznia można się rejestrować w systemie:
Członkowie Studenckiego Koła Naukowego Gospodarki Przestrzennej wspólnie z Radą Ekspertów i Interesariuszy Zewnętrznych Wydziału Inżynierii Środowiska i Inżynierii Mechanicznej UPP, serdecznie zapraszają na siódme z cyklu „Spotkanie z praktyką”.
Mamy listę laureatów konkursu fotograficznego dla uczniów szkół średnich!
Oto Wyniki XI Konkursu Fotograficznego
„PRZYRODA-CZŁOWIEK-ZRÓWNOWAŻONY ROZWÓJ”
LAUREACI:
W dniu 22 grudnia 2022 roku zebrała się pod przewodnictwem prof. UPP dr hab. Jerzego Bykowskiego kapituła konkursu im. prof. Zbigniewa Młynarka na najlepszą pracę magisterską w zakresie inżynierii środowiska.
W trakcie posiedzenia przeanalizoawano nadesłane zgłoszenia oraz wyłoniono zwycięzcę II edycji konkursu!
W dniu 7 grudnia 2022 r. odbyło się III posiedzenie Rady Ekspertów i Interesariuszy Zewnętrznych Wydziału Inżynierii Środowiska i Inżynierii Mechanicznej.
Przypominamy, że zgodnie z Zarządzeniem Rektora nr 72/2022 w dniach 19-22 grudnia zajęcia będą odbywały się w trybie zdalnym.
Decyzją Władz Wydziału Inżynierii Środowiska i Inżynierii Mechanicznej również zajęcia w trakcie zjazdu studiów niestacjonarnych 17-18 grudnia będą odbywać się również w trybie zdalnym.
W dniu 23 listopada 2022 odbył się kolejny wyjazd szkoleniowy zorganizowany przez Koło Naukowe Inżynierów Środowiska oraz Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Wodnych i Melioracyjnych – Zarząd Oddziału w Poznaniu. Tym razem mieliśmy okazję zobaczyć jeden z najważniejszych obiektów hydrotechnicznych na rzece Warcie – zbiornik Jeziorsko.
INŻYNIERIA OCHRONY KLIMATU
Już 1 czerwca rusza rekrutacja na nowy kierunek studiów I stopnia!
Jest to unikatowy i jeden z pierwszych w Polsce kierunków studiów, który kompleksowo kształci w zakresie ochrony klimatu i łagodzenia jego skutków.
ZAPRASZAMY!
Projekt INOMEL, będący aktualnie w fazie komercjalizacji, a który w fazie badawczej realizowany był między innymi na naszym Wydziale, pod kierunkiem prof. Mariusz Sojki z Katedry Melioracji, Kształtowania Środowiska i Gospodarki Przestrzennej, został jednym z laureatów Złotego Medalu MTP.
Zarząd Oddziału Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Wodnych i Melioracyjnych w Poznaniu,
Stowarzyszenie Towarzystwo Naukowe Inżynierii i Gospodarki Wodnej,
Katedra Inżynierii Wodnej i Sanitarnej Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu,
przy wsparciu Wielkopolskiej Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa
Zapraszamy do obejrzenia wywiadu z panią prodziekan ds. studiów dr inż. Anną Szymczak-Graczyk oraz panem prodziekanem ds studiów dr inż. Mirosławem Czechlowskim na portalu epoznan oraz WTK.
Zgodnie z Zarządzeniem Rektora nr 123/2020 od dnia 1 września 2020 roku
Instytut Inżynierii Biosystemów łączy się z Wydziałem Inżynierii Środowiska
i Gospodarki Przestrzennej i będą funkcjonować pod nową nazwą:
WYDZIAŁ INŻYNIERII ŚRODOWISKA I INŻYNIERII MECHANICZNEJ